„Koronaferncija“ tėvams „Būti vaiku labai šaunu“

(Pateikta 2020-05-15)

 

     Gegužės 15 dieną minima Tarptautinė šeimos diena. Kur kitur, jei ne šeimoje, artimųjų apsuptyje, randame paguodą, supratimą, palaikymą, kartu išgyvename gražiausias gyvenimo akimirkas ir negandas. Šeima – brangiausias žmogaus turtas. Nuoširdžiai sveikiname visas šeimas Tarptautinės šeimos dienos proga. Linkime, kad Jūsų šeimose visuomet vyrautų darna, niekuomet nestigtų atjautos ir supratimo, kad jose augtų laimingi vaikai. Branginkite ir saugokite savo šeimą!

      Vilkaviškio r. Kybartų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ puoselėja tradiciją kiekvienais metais Šeimos dienos proga organizuoti konferenciją tėvams. Nuo pat šių metų pradžios rinkome, lipdėme šio renginio organizavimo idėjas, visi susitelkę jam ruošėmės. Deja, pandemija ir visuotinis karantinas mūsų siekius pakoregavo. Nebegalime organizuoti konferencijos įstaigoje. Tačiau vis tiek labai norime su Jumis, mieli tėveliai, seneliai, pasidalinti mums, pedagogams, svarbia informacija – 2019–2020 mokslo metų apibendrinimu. Tikimės, kad mūsų paruoša informacija Jums taip pat bus svarbi, įdomi ir naudinga, nukreips mintis ir dėmesį nuo šiuo metu, rodos, vienintelės svarbios COVID-19 temos.

      Taigi kviečiame Jus sudalyvauti „koronaferencijoje“ tėvams „Būti vaiku labai šaunu“ ir laisvu laiku paskaityti parengtus pranešimus, paklausyti radijo laidos, išsirinkti ir pažiūrėti keletą iš siūlomų filmų.

        Linkime turiningo laiko!

 

Vilkaviškio r. Kybartų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė

 

 

 

Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas

 

Pedagogo vaidmuo vaikų žaidimuose

 

Teigiamos emocijos – aukštesni pasiekimai

 

Kūrybiškumas ikimokykliniame amžiuje

 

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružėlės“ veikla darželyje

 

Sveika gyvensena – gyvenimo būdas nuo mažens

 

Vaikų pyktis

 

Penkios meilės vaikams

 

Radijo laida apie tai, kaip laikas, praleistas prie išmaniųjų technologijų, veikia mažų ir didelių žmonių psichiką

 

Rekomenduojami filmai tėvams

 

 

 

 

 

 

Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo

 

 

(Pateikta 2020-05-15)

Nuo gegužės 18 d. leista veikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms. Tai reiškia, kad mažųjų ugdymas galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu būdu, bet ir įstaigose. Svarbu tai, kad, siekiant užtikrinti saugią aplinką ir vaikams, ir įstaigų personalui, bus privaloma laikytis nustatytų infekcijos plitimo prevencijos reikalavimų.

 

Daugiau informacijos

 

Tėvai (globėjai, rūpintojai), atvedę vaiką į ugdymo įstaigą, turės patvirtinti, kad vaikas neserga lėtinėmis ligomis, nekarščiuoja ir negyvena su asmenimis, priskirtinais rizikos grupėms, pasirašydami Deklaraciją apie vaiko sveikatos būklę bei ryšį su priskirtais rizikos grupei asmenimis.

Deklaracijos apie vaiko sveikatos būklę bei ryšį su priskirtais rizikos grupei asmenimis forma

 

 

 

 

 

 

 

 

Jau galite teikti prašymus dėl ugdytinių priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes  2020–2021 mokslo metams

(Pateikta 2020-04-20)

 

Kviečiame teikti prašymus į 2020–2021 mokslo metais Vilkaviškio r. Kybartų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ komplektuojamas grupes:
- į lopšelio grupę;
- į ikimokyklinio amžiaus grupes;
- į priešmokyklinio amžiaus grupę.

 

Dėl prašymo pateikimo galite susitarti paskambinę  telefonais (8 342) 30 589 ir +370 607 09 620 darbo dienomis nuo 9.30 iki 14.00 val.

 

Arba galite užpildyti reikalingą formą (pateikta žemiau) ir prašymą atsiųsti elektroniniu paštu kybartuazuoliukas@gmail.com

 

Prašymas priimti į lopšelio grupę

 

Prašymas priimti į ikimokyklinio ugdymo grupę

 

Prašymas priimti į priešmokyklinio ugdymo grupę

 

 

 

 

 

 

Informacija dėl karantino

Pateikta (2020-03-16)

 

Siekiant pažaboti koronaviruso plitimą, visoje Lietuvoje Vyriausybė paskelbė trečio lygio karantiną, kuris tęsis nuo kovo 16 d. 00.00 val. iki kovo 30 d. 24.00 val. Karantino terminas gali būti pratęstas. 

 

Visą informaciją apie karantiną rasite ČIA.

 

Mieli tėveliai, jeigu šiuo laikotarpiu Jums kiltų neatidėliotinų klausimų, į lopšelio-darželio administraciją galite kreiptis el. paštu kybartuazuoliukas@gmail.com.

 

Taip pat Jūsų prašome griežtai neleiskite mokiniams ir darželinukams visą dieną be priežiūros lakstyti grupėmis, būreliais lauke, sporto aikštelėse. Vaikai negalvodami apie koronavirusą kontaktuoja, bendrauja, liečia vieni kitus. O tai juk nesaugu! Neleiskite vaikų į parduotuves, net į svečius vieniems pas kitus! Taip pat turi būti įspėti ir vyresniųjų klasių mokiniai, kad laikytųsi tų pačių saugumo priemonių.

 

 

 

 

 

 

 

Svarbi informacija: atkreipiame švietimo įstaigų darbuotojų ir tėvų dėmesį!

Pateikta (2020-03-02)

 

Pastaruoju metu aktualiausias klausimas, kaip elgtis dėl koronaviruso. Dalijamės keletu rekomendacijų:

 

Ar mokiniai, neseniai grįžę iš koronaviruso protrūkio šalių, gali lankyti mokyklą? Vaikai, grįžę iš minėtų šalių, turi 14 dienų likti namuose, jų tėvai – informuoti ugdymo įstaigos administraciją. 

 

Kaip elgtis dėl tarptautinių mainų programų? Dėl Kinijoje, Italijoje ir kitose šalyse fiksuojamo koronaviruso protrūkio rekomenduojame Lietuvos švietimo institucijų mokiniams, studentams bei švietimo institucijų personalui susilaikyti nuo kelionių į šalis, kuriose yra oficialiai patvirtinti viruso atvejai.

 

Ar švietimo įstaigos šiuo metu gali rengti šventes? Jei nėra ypatingos būtinybės, šiuo metu švietimo įstaigose rekomenduojame nerengti masinių renginių, pavyzdžiui, Šimtadienių.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso rasite: http://bit.ly/3a9SXxh

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekomendacijos koronaviruso prevencijai

(Pateikta 2020-02-27)

 

Atsižvelgdama į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Jei įtariate, kad užsikrėtėte – atsirado į gripą panašūs simptomai, kvėpavimo sutrikimai arba turėjote kontaktą su galimais viruso nešiotojais, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Jei žmogus nekeliavo į minėtas šalis, neturėjo kontaktų su šioje šalyje buvusiais asmenimis 14 dienų iki susirgimo, tokiu atveju pajutus šiuos simptomus reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. 

 

Rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių:

 Dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu;

 Neliesti rankomis veido ir akių;

 Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);

 Laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius);

 Vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

 

Simptomai pasireiškiantys užsikrėtus koronavirusu: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą.

 

Ar galima šiuo metu keliauti į Kiniją ir Italijos regionus?

Remiantis šiuo metu turima informacija Pasaulio sveikatos organizacija pataria netaikyti jokių kelionių ar prekybos apribojimų šalims, kuriose registruojamas COVID-19 plitimas. Dėl plintančio naujojo koronaviruso Šiaurės Italijoje, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija planuojantiems keliones į Italiją rekomenduoja imtis atsargumo priemonių. Taip pat rekomenduojama atsižvelgti į galimus Italijos valdžios skubius sprendimus įvesti prevencines priemones, pavyzdžiui, specialias patikras oro uostuose. Keliautojai, kuriems kelionės metu ar 14 dienų laikotarpiu po jos atsirado į gripą panašių simptomų, turi nedelsdami skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Keliautojams, planuojantiems vykti į paveiktus regionus, rekomenduojama vengti lankytis turgavietėse (angl. wet markets), kuriose yra parduodama šviežia mėsa, žuvis ir kitos greitai gendančios prekės, ar kitose vietose, kuriose yra tvarkomi gyvi ar negyvi gyvūnai. Svarbu vengti kontakto su sergančiais asmenimis, ypač su tais, kuriems pasireiškė respiraciniai (kosulys, skrepliavimas ir t. t.) simptomai. Patariama laikytis tinkamos rankų bei maisto higienos, vengti sąlyčio su gyvūnais, jų išskyromis. Dėl įsibėgėjusio gripo sezono keliautojams rekomenduojama pasiskiepyti nuo gripo likus ne mažiau nei 2 savaitėms iki kelionės.

 

Ką daryti grįžus iš COVID-19 paveiktų teritorijų?

Atsižvelgdama į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą. Šiose teritorijose keliavę asmenys turėtų užpildyti anketą (questionnaire) ir sekti rekomendacijas šioje nuorodoje: nvsc.lrv.lt/COVID-19 (In english: http://nvsc.lrv.lt/korona-eng). Pajutus į gripą panašius simptomus tokie asmenys nedelsiant turi skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112.

 

Jei reikia papildomos informacijos:

 Nacionalinis visuomenės sveikatos centras: http://nvsc.lrv.lt/

 Sveikatos apsaugos ministerijos puslapis, skirtas viruso klausimams: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/dazniausiai-uzduodami-klausimai-del-naujojo-koronaviruso-ir-rekomendaciju-gyventojams

 Užsienio reikalų ministerijos informacija dėl kelionių: http://bit.ly/URMkeliauk

 

 Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti visą parą: +370 618 79984, +370 616 94562.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasikeitė įstaigos statusas ir pavadinimas

(Pateikta 2019-08-30)

 

Informuojame, kad Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2019 m. rugpjūčio 23 d. sprendimu Nr. B-TS-133 Vilkaviškio r. Kybartų mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ pavadinimas pakeistas į Vilkaviškio r. lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. pradinio ugdymo programa Gudkaimio skyriuje nevykdoma.


SPENDIMAS DĖL VILKAVIŠKIO R. KYBARTŲ MOKYKLOS-DARŽELIO „ĄŽUOLIUKAS“ PAVADINIMO PAKEITIMO IR NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pateikta

(2020-03-04)

Gerbiamieji,

 

maloniai prašome paremti lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ ir pervesti gyventojų pajamų mokestį. Gautas lėšas tikslingai panaudosime, atsižvelgdami į vaikų poreikius atnaujinsime, patobulinsime, papildysime ugdomąją aplinką ir įgyvendinsime vaikų svajones. Jūsų parama mums labai svarbi.

 

Įgyvendinus mokesčių reformą, nuo 2019 m. 1,289 karto (iki mokesčių) padidintas darbo užmokestis, taip pat pakeistas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, todėl pasikeitė ir gyventojų paramai skiriamos GPM dalys. Paramos gavėjams bus galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo 2 proc.).

 

Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms pateikimo tvarka. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per EDS. Jau dabar labai svarbu, kad popierinius prašymus teikiantys gyventojai išbandytų e. būdą ir įgustų teikti prašymus per EDS.

Savo ruožtu Valstybinė mokesčių inspekcija, skatindama pajamų mokesčio dalį skirti elektroniniu būdu, užtikrins specialistų pagalbą visiems prašymus teikiantiems gyventojams (ir / ar gyventojų  grupėms). 

 

Prašymai pervesti pajamų mokesčio dalį teikiami iki 2020 m. gegužės 4 d. imtinai. 

Aktualią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei parsisiuntimui skirtas VMI parengtas vizualines priemones galite rasti ir specialioje VMI svetainės skiltyje, kuri bus nuolat pildoma.

Kilus papildomiems klausimams, visuomet galite kreiptis į VMI specialistus atvykus į artimiausią klientų aptarnavimo skyrių ar paskambinus telefonu 1882 / +370 5 260 5060.

 

Lopšelio-darželio rekvizitai:

Pavadinimas – Kybartų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“

Adresas: Vištyčio g. 38, Kybartai, LT-70428, Vilkaviškio rajonas

Įstaigos kodas 190480361

Bankas AB „Swedbank“

Banko kodas 73000

Atsiskaitomoji sąskaita LT257300010086710913

 

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų gerumą!